5 jednoduchých způsobů, jak každodenně dexikovat své tělo

citrón-1578369_1280

Jste nemocní, unavení anebo prostě nejste dneska sám sebou? Možná že i minimální cvičení vás tak vyčerpá, že již nic nejste schopní udělat. Pokud ano, tak je dosti možné, že máte tělo pořádně zaneřáděné různými toxiny a škodlivými látkami. Právě tyto škodlivosti způsobují, že se vám nic nechce. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak můžete své tělo detoxikovat. Pojďme se na takové podívat. 

Teplo-studená sprcha 

Říkáte si, co si máte pod tím představit? Jednoduše jde o to, že během svého sprchování neustále měníte teplotu vody. Začněte se mýt skutečně teplou vodou a poté ihned to přepněte na studenou. A celý tento proces několikrát opakujte. Udělejte to aslespoň dvakrát během svého koupání. Jak vám to pomůže? Teplá voda má relaxační efekt na naše tělo, zatímco studená voda stimuluje lymfatický systém a snížuje tak i počet zánětů.

Buďte hydratování 

Jedním z nejlepších způsobů, jak udělat detox, je prostě a jednoduše být hydratovaný. Právě dehydratace je jedním z faktorů, které ucpávají lymfatický systém. Tím, že budete pít dostatek vody, tak pomůžete svému tělu se zbavit toxinů prostřednictvím jater a ledvin.

Cvičtě 

Pravděpodobně již víte, že je doporučeno, aby člověk cvičil každý den. Kromě toho, že se udržíte ve formě a budete mít zdravé srdce, tak cvičení taktéž pomáhá tělu, aby se zbavilo škodlivých látek prostřednictvím jater a ledvin. Právě tyto 2 orgány jsou nezbytné pro zbavení se škodlivých toxinů.

Nemusíte každý den chodit do tělocvičny a tam dřít 2 hodiny, nebo běhat každý den 10 km. Někdy bohatě stačí i procházka.

Čerstvé ovoce

Asi vás nepřekvapí, že strava hraje důležitou roli v našem celkovém zdraví. Čerstvé ovoce je výborným ovocem, jak aktivovat lymfatický systém. Abyste z toho vytěžili maximum, tak doporučujeme, jíst toto ovoce na lačný žaludek. To umožní enzymům, které se nacházejí v ovocích, rychleji proniknout do lymfatického systému.

Smějte se

Už jste někdy slyšeli o tom, že smích je nejlepším lékem? Něco na tom opravdu bude. Když se smějeme, tak se zhluboka nádechneme a tím stimulujeme krevní oběh v našem těle. Cirkulace zvyšuje funkčnost orgánů a navíc napomáhá tělu, aby se mnohem lépe zbavovalo toxinů a jiných škodlivých látek.

Tak a je to! Těchto 5 jednoduchých triků můžete dělat téměř každodenně a tím i přispívát ke svému lepšímu zdraví.

Zdroj: http://www.lifehack.org/493111/8-simple-things-you-can-do-every-day-to-detox-your-body-effectively

Sdílejte tento článek!