3 tajemství hravých lidí

krásná mladá žena s bílými šaty foukání bublin ve městě

Zajděte si jakékoli odpoledne do parku a s největší pravděpodobností uvidíte a uslyšíte spoutu děti, jak pobíhají kolem bez zábran, smějí se a mají se jednoduše skvělé. A především dělají to, co jim jde nejlépe – hrají si. Bohužel, jakmile tyto děti dosáhnou určitého věku, tak na takto strávený čas se už budou dívat pouze ze vzpomínek. Mám pro vás otázku. Proč si dospělí nehrají stejně jako děti? Víte, že existuje značné množství výzkumu, které nám ukazují, jaké výhody plynou z hraní? 

Například mezi takové výhody hraní si patří: snížená hladina stresu, zlepšená kreativita, zlepšená schopnost řešit problémy a nalézat řešení a taktéž zkepšuje naší celkovou mozkovou aktivitu. Pojd’me se proto podívat na 3 tipy, jak dostat do svého života více hraní.

Naplánujte si hraní 

Plánování zní jako dospělacká věc, že? Přiznejme si to, že ve většině času jsme zaneprázdění – ráno spěcháme do práce a přitom ještě musíme hodit děti do školy, pak na konci pracovního dne zase domů, kde je třeba nachystat večeři, a tak bychom mohli ještě pokračovat. Jsme často tak zavalení vším možným, že si nenajdeme čas se na chvíli zastavit a vychutnat ti krásu přítomného okamžiku.

Malý návrh: Naplánujte si čas na hraní. Tak stejně, když si plánujete čas, kdy jdete do fitka, tak stejně to udělejte i s hraním. Takové hraní si může představovat cokoli, co vás baví. Můžete například stavět auta z Lega, vyjít si na procházku se svým psem. Vaše fantazie je vaší jedinou hranici.

Tančte jako by se nikdo nedíval 

Až příště zase pojedete v autě a v rádiu uslyšíte vaší oblíbenou písničku, tak se do toho pořádně opřete. Nikdo se na vás nedívá, tak si to užijte jak jenom můžete. A i kdyby se někdo na vás díval, tak se maximálně usmějí. A vidíte, tímto způsobem vykouzlíte i jiným lidem na tváři úsměv. No není to skvělé?

Vezměte sebou do práce několik hráček

Naše pracovní prostředí je často sterilní a jednotvárné, tak proč ho trošku neoživit a nepřinést několik hráček? Vezměte si z domů vaše oblíbené hráčky a dejte si je na stůl. Když budete řešit těžký úkol nebo vás čeká náročné telefonování, tak si dopřejte tak 5-10 minut a hrejte si. Zaručují vám, že se u toho perfektně uvolníte a poté budete zcela soustředění na vaší práci.

Klíčovým bodem k zapamatování je, že hraní si není žádný luxus, ale potřeba, kterou potřebujete ve svém životě, pokud chcete žít zdravým, kreativním a radostným způsobem.

Zdroj: http://www.lifehack.org/455692/the-5-secrets-of-playful-people

Sdílejte tento článek!