5 náročných úkolů, které můžou až ztrojnásobit vaše šance na úspěch

pexels-photo-48673

Ne všechno je v životě jednoduché. Právě naopak – často se nám může zdát, že všechno, co se může pokazit, tak se pokazí. Může to znít jako otřepaná fráze, ale pokud jste nezažili pořádné dno, tak si pravděpobně ani tak nevychutnáte ten vrchol, na který jste se dostali. Musíte si uvědomit, že právě nepříjemnosti znamenají na konci pozitivní změnu. Berte to jako mantru pro dosažení dosažení životního úspěchu. 

Pojd’me se teda podívat na několik náročných úkolů, které můžou až ztrojnásobit vaší šanci na úspěch, pokud se jim budete dostatečně věnovat.

Denně meditujte 

Meditace vám může znít jako jednoduchá činnost, ale opak je pravdou. Chce to denní trénování, abyste se naučili uklidnit svou mysl po rušném dni. Najděte každý den několik málo minut, vyjdete se na místo, kde vás nebude nikdo rušit a prostě odpočívejte. Zapomeňte na všechno negativní. Pocit’te ten okamžik přítomnosti na vlastní kůži.

Řešte „nemožné“

Vzpomínáte si na ten seznam věcí, které jste chtěli vždy udělat, ale neudělali, protože se bojíte neúspěchu? Tak víte, co? Vstaňte a pust’te se do toho! Dosažení cílů, které jste považovali za nemožné nejenom zvýší vaší motivaci, ale taktéž posílí celkové sebevědomí.

Vstávejte dříve

Může se pro vás jednat za jednu z nejméně příjemných výzev, ale vstávání brzy má skutečně něco do sebe. Tím, že se rozhodnete vstávat každý den o hodinu či dvě dříve, tak získáte mnohem více času na dělání věcí, které vás baví. Budete mít možnost si perfektně naplánovat svůj den, zajít si zacvičit, číst knížku a sníst zdravou snídani, která vás posílí na celý zbytek dne.

Říkejte „ne“

Všichni bychom se měli naučit v životě říkat slovo „ne.“ Nenechte se využívat. Raději využijte tento čas a svou energii na věcí, které jsou pro vás mnohem důležitější a nebo příjemnější.

Neprokrastinujte 

Přestaňte odkládat věci, které byste měli udělat jenom proto, že jsou příliš složité. Nejlepší způsob, jak toho docílit je, že hned ráno uděláte nejtěžší věc, která na vás tento den čeká.

Zdroj: http://www.lifehack.org/454247/8-challenging-tasks-that-can-triple-your-chance-of-success

Sdílejte tento článek!