Proč byste si měli uchovat své dětské zuby, radí lékaři

pablo

Jste jedním z mála št’astlivců, kteří i nadále mají chovaný své mléčené zuby, když vám vypadly? Schováli jste si je na památku nebo pořád máte v plánu je vyměnit se zubní vílou? Většina z nás, když nám vypadnou naše první zuby, tak máme za to, že nás navštíví malá zubní víla a následující ráno budeme hned bohatší. Co bychom už ovšem neuhádli je to, že vědci přišli z dalším přesvědčivým důlazem, proč bychom si měli uchovat naše první zuby. 

Lékaří nedávno vysvětlili, že dětské zuby vám mohou zachránit život? Proč? Protože vaše první zuby obsahujíj velké množství kmenových buněk a pokud si tyto zuby dobře uchováte, tak tyto kmenové buňky vám můžou v budoucnu pomoct s léčením poškozených částí těla.

Co to znamená?

Období, ve kterém dětem vypadávají první zuby je zcela přirozené a normální pro každého. Vsadím se, že téměř všichni z nás si pamatujeme, jak jsme s pomoci jazyka posouvali zub pořád dopředu a dozadu tak dlouho, dokud nám konečně nevypadl. A potom celí natěšení jsme ho schováli pod polštář a ráno očekávali bohatství.

Kdybychom ovšem věděli o výhodách kmenových buněk, uvažovali bychom nad našimi prvními zuby jinak? Tradičně se má za to, že dětské zuby jsou známkou štěstí, takže můžeme předpokládat, že již naší předkové věděli něco o jejich výhodách.

Takže ted‘ už víte, co dělat. Když vašemu dítěti vypadne první zub, tak ho nevyhazujte a schovejte před zubní vílou. A pečlivě ho uchovejte.

Zdroj: http://www.lifehack.org/454682/why-you-should-really-keep-your-baby-teeth-doctors-explain

Sdílejte tento článek!