5 jednoduchých způsobů, jak se uvolnit i během náročných dní

jak relaxovat

Všichni jsme docela zaneprázdnění, že jo? Život není vždy jednoduchý a mnohdy nám může připadát, že se jak naschvál objeví nový problém, který nás udrží v negativní náladě. Je proto nesmírně důležité vědět, jak se od toho všeho uvolnit. I když na první pohled se to může zdát složité, tak opak je skutečnosti. Takže až příště budete mít pocit, že je toho na vás moc, podívejte se na tento seznam rad, jak zůstat klidný i během nepříjemných okamžiků.

Pijte zelený čaj 

9784f1d1caa4b4ae2984eba676871394

Když potřebujete nějaký čas jenom sami pro sebe, zelený čaj je skvělým společníkem. Nejenom že nabízí příjemnou a uklidňující vůni, ale taky obsahuje látku L-Theanin, která prokazatelně snížuje pocity naštvanosti.

Žvýkejte žvýkačku 

Kromě skutečnosti, že udržuje váš dech svěží, když jste v práci a nemůžete si tak umýt zuby, tak žvýkačka je taky výborným způsobem, jak snížit hladinu stresu. Pokud jste někdy viděli někoho žvýkat žvýkačku a říkali jste si: „Člověče, ten vypadá ale klidně,“ tak je to proto, že skutečně je klidný.

Udělejte si masáž rukou 

2ed1375fc32ec568ea5542280b6cbedd

Věřte tomu nebo ne, ale jemná masáž rukou zmírňuje stres a přináší pocit klidu. Pro ještě lepší výsledky používejte krém s uklidňující vůni jako je například levandule.

Meditujte 

Ti z nás, kteří skutečně ví, jak správně meditovat, tak zároveň ví, jak se i uvolnit. Když se řekne meditace, tak se vám nejspíše vybaví sedění po dlouhou dobu v tiché místnosti, bez toho aniž byste hnuli prstem. Samozřejmě, že na takových meditacích není nic špatného, ale i 5 minutová meditace udělá své.

Cvičte 

600c5c4a1d5401f5a87302a40a22c68e

Lidé nebyli stvoření k tomu, aby celý den jenom seděli. Když na vás přijde špatná nálada, tak nejlepší způsob, jak s ní zatočit, je zajít do tělocvičny nebo si jít zaběhat. Během cvičení naše tělo uvolňuje endorfiny, což jsou hormony, které nám zlepšují náladu. Navíc další plus je to, že cvičením se udržíte v kondici.

Zdroj: http://www.lifehack.org/435360/10-ways-to-help-you-relax-in-busy-working-days

Sdílejte tento článek!