Přidáním těchto 5 věcí do pití si zlepšíte trávení

mátový čaj

Hydratace je nesmírně důležitá pro náš trávicí systém. S nedostatečným množstvím vody v těle a tím i v našem trávicím traktu, budou mít naše střeva problémy řádně pracovat a následně můžeme trpět až chronickou zácpou. Pravděpodobně si ted‘ říkáte, že víte moc dobře, proč to je tak důležité a vy jste přece dostatečně hydratování. Víte ovšem se cola, káva a alkohol se do toho nepočítá, že jo? 

Pokud vám nechutná voda, tak máme pro vás skvělý tip, co s tím můžete udělat. Jednoduše si do ní přidejte následující ingredience a sami hned zjistíte, jak je to výborné. A navíc přidáním těchto přísad to vaší vody je mnohem lepší, než kdybyste se rozhodli pít ovocné št’ávy. Proč? Je to kvůli tomu, že ovocné št’ávy většinou obsahují vysoké procento cukru. Například, 300 ml pomerančové št’ávy obsahuje až 9 lžic cukru, což se rovná doporučené denní dávce pro dospělého muže.

Výhoda těchto nápojů je to, že se nemusíte ani v nejmenším obávat o množství cukru, protože všechny z nich obsahují velmi nízké procento cukru. Pojd’me se teda na ně podívat a vaše tělo vám za to poděkuje.

Citron nebo limetka

Obě tyto potraviny jsou bohaté na vitamín C, který značně pomáhá trávicímu traktu. Jednoduše je můžete vymačkat do vašeho pití a nebo je nakrajejte na malé kousky a hod’te si je do nápoje.

Jablečný ocet

Tím, že přidáte 2-3 lžíčky jablečného octu do vašeho nápoje, tak pomůžete tělu se zbavit škodlivých toxinů, zlepšíte trávení a nakopnete metabolismus. Jablečný ocet taktéž pomáhá vyrovnat pH těla.

Čerstvé lístky máty

Čerstvé lístky máty pomáhají vytvořit trávicí enzymy, které zase na oplatku pomáhají tělu v trávení, to dává smysl, že jo? Navíc tyto enzymy pomáhají tělu ještě v něčem a sice v tom, že díky nim je tělo lépe schopné trávit minerály a vitamíny.

Skořice

Přidejte si do nápoje malý kousek skořice, abyste si zlepšili trávení.

Zdroj: http://www.lifehack.org/489355/adding-these-6-things-to-water-can-improve-your-digestion

Sdílejte tento článek!