3 chybné přesvědčení o penězích, kvůli kterým jich máte nedostatek

peníze

Existuje pravděpodobnost, že máte chybné přesvědčení o penězích, kvůli kterým máte nedostatek. Pojd’me se podívat na 3 chybných přesvědčeních, které můžete mít a co s tím dělat. Nejdůležitější, co si musíte uvědomit je toto: Peníze slouží vám. Vy jste pán a ony jsou vaším věrným služebníkem. Nikdy to není opačně. Peníze slouží k dvěma účelům. Za prvé můžeme díky ním lépe žít a za druhé můžeme prostřednictvím peněz udělat hodně dobra na světě. 

Peníze nejsou všechno 

Někteří lidé věří, že peníze vám nekoupí štěstí. Tímto myšlením si lidé do značné míry zovlí chudobu nad prosperitou v domnění, že peníze jsou zlé. Koneckonců peníze jsou ukazatelem úspěchu. Nebojte se nich, nemějte z nich obavy. Představujte si, jak si s něma hrajete. Ano, peníze nejsou to nejdůležitější v životě, ale řadí se mezi jedny z nejdůležitějších aspektů. Ne nadarmo se říká, že vždy se lépe brečí v limuzíně než na kole. Asi na tom něco bude.

Nevíte, jak je získat

Jak mnoho z vás ví, jak vyjednávat ohledně platu? Kolik z vás ví, jakou hodnotu skutečně společnosti poskytnete? V klidu si sedněte a napište si na papír vaše největší předností. Poté popřemýšlejte, jak tímto pomůžete své nové společnosti. Znejte svou cenu.

Máte o sobě špatné smyšlení 

Budete tak úspěšní, jak moc si to připustíte. Pokud jste chtěli ve vaši práci vydělávat šesti místné číslo, tak první, co musíte udělat, je tomu věřit. Vy to dokážete. Tím, že máte o sobě špatné smyšlení, tak sami sebe shazujete a říkáte si, že tolik peněz si ani nezasloužíte.

Jestliže jednou uvěříte, že přinášíte společnosti nebo světu určitou hodnotu, tak si uvědomite, že si taky zasloužíte štěstí, zdraví a bohatství.

Zdroj: http://www.lifehack.org/452220/7-faulty-money-beliefs-keeping-you-poor

Sdílejte tento článek!