3 slova, které zničí váš vztah

Obrázek

Dokonce i ty nejúspěšnější páry můžou zažít krizi během komunikace, když emoce najednou vystoupají na povrch. V tomto okamžiku může člověk často říct nějakou pitomost, protože vůbec nepřemýšlí nad tím, co říká. Když váš partner řekne něco, co je podle vás neopodstatněné nebo nespravedlivé, tak je jednoduché vybouchnout a říct něco, co ve skutečnosti nemyslíte. 

Pamatujte na to, že slova jsou mocné – mnohem mocnější než si lidé vůbec uvědomují. Vytvářejí naší realitu (a to, co je kolem nás) a proto je vybírejte pečlivě.

Tím, že se vyhnete některým slovům, tak můžete být na nejlepší cestě, jak zbytečně nestrávit další hodiny zbytečnou hádkou. Během příštího vášnivějšího rozhovorů zkuste poslouchat slova, které vy a váš partner říkáte, budete překvapení jaké slova tak často používáte.

„Měl/a bys“

Když řeknete „měl/a bys“ nebo „neměl/a bys,“ tak ta osoba naproti vám si pomyslí, že si myslíte, že jste lepší než oni a že víte lépe, co by měli dělat. A to jenom vytvoří další půdu pro hádku.

Místo toho zkuste: „Byl bych opravdu rád, kdybys mohl/a…“

„Ty“

V okamžiku, kdy začnete mluvit o tom jak se cítíte a přitom začnete větu, která začíná se slovem „Ty,“ tak vězte, že se řítíte po hlavě do problému. Například můžete řict „Nikdy mě neposloucháš!“, ale jediné, co ta druhá osoba slyší je: „Je to všechno tvoje chyba!“

Místo toho zkuste: „Cítím se jako…“ nebo „Když se toto stane, tak mám pocit, že…“

„Musíš“

Toto slovo je velmi podobné do „měl/a bys,“ protože ta druhá osoba si začne myslet, že si o sobě myslíte, že jste mnohem lepší. Taktéž se může stát, že osoba, se kterou mluvíte, se začné cítit, že vůbec nerespektujete její názory nebo schopnost myslet sám za sebe.

Místo toho zkuste: „Byl bych rád, kdyby…“ nebo „Vážně by mi pomohlo, kdyby jsi…“

Zdroj: http://www.lifehack.org/385293/4-words-that-will-ruin-relationship

Sdílejte tento článek!