8 způsobů, jak úspěšné osoby jednají s toxickými lidmi

10146770323_38dc61a485_b

I mezi našimi nejbližšími můžeme najít osoby, které jsou toxické. Je těžké vyjít s takovým člověkem a často takový vztah se stává výzvou. Takže je se z toho dostat, abychom byli zase páni svého života? Nejlepší způsob, jak na to, je si vzít příklad z toho, jak to udělali úspěšní lidé. Pojd’me se podívat na několik takových způsobů. 

Nastaví limity 

Toxičtí lidé se vás snaží pohltit, aby řešili jenom jejich problémy. Oni nechtějí najít žádné řešení a po vás chtějí, abyste se připojili k této skvělé akci. Úspěšní lidé již dávno pochopili, že existuje tenká linie mezi nasloucháním problémů jiných lidí s tím, že jim můžete pomoci a mezi tím, když tito lidé pomoct nechtějí, ale chtějí po vás, abyste s nimi soucitili. Proto si nastaví limity a pokud je někdo překročí, tak si dají od toho člověka odstup.

Nečekají změnu 

Pokud budete očekávat, že se někdo změní, tak jenom ztrácíte energii a konečný výsledek vás může jenom naštvát. Úspěšní lidé nechtějí poslouchat neustále negativní myšlenky, vinu či odmítnutí. Prostě jim řeknou svůj a názor a podle toho, jak se tito lidé zachovají, tak i úspěšní lidé se rozhodnou.

Nezapletou se do hádek 

Úspěšní lidé ví, jak důležité je si umět zachovat energii. A pokud dojde na hádku s toxickým člověkem, tak se jim dobře daří si uchovat tuto energii. Právě díky této schopnosti jsou stále kupředu a nenechají se zastavit. Své bitvy si vybírají chytře a ve správný čas.

Nenechají nikoho, aby omezoval jejich štěstí

Úspěšní lidé nenechají jiné osoby, aby svými názory determinovali nebo omezovali jejich štěstí. Úspěšní lidé jsou mistři svého vlastního štěstí.

Nezapomínají 

Tím, že úspěšní lidé nezapomenou, co jim toxičtí lidé udělají, tak si vytvořili jakousi ochranu proti budoucím útokům. Tady nejde o to, že tomu člověku například nikdy neodpustí, spíše je o to, že již nikdy nechtějí zopakovat podobnou chybu.

Obklopují se správnými lidmi 

Úspěšní lidé ví, že být v kontaktu s toxickou osobou, je velmi vyčerpavající. Proto se obklopují podobnými lidmi jako jsou oni sami, aby znovu nabrali dostatek energie.

Umí si odpočinout 

Úspěšní lidí moc dobře rozumí tomu, že je důležité zůstat pozitivním, kreativním a efektivním. A způsob, jak to všechno zvládnout a nezblázniz se je, že si umí odpočinout. Právě díky této schopnosti zase naberou energii a pokračují v cestě za svým snem.

Jsou zaměření raději na řešení než na problém 

Nejlepším způsobem, jak se vyrovnat s problémy a především je vyřešit je, když se jim postavíte. Úspěšní lidé se zaměřují na osobní rozvoj a zlepšení své situace, takže jejich postoj vytváří pozitivní emoce a snižuje stres.

Zdroj: http://www.lifehack.org/articles/productivity/13-ways-successful-people-deal-with-toxic-people.html

Sdílejte tento článek!