5 věcí, které ráno stihnete, když vstánete o hodinu dříve

Přistanete si ráno později a nebo vstáváte brzy? Pokud si říkáte, že termín „ranní ptáče“ není nic pro vás, tak možná po přečtení tohoto článku změníte názor. Pojd’me se podívat, jak vstávání jenon o hodinu dříve může změnit váš život.

Stihnete si zacvičit 

You could squeeze in some exercise

Víte o tom, že ranní cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit svou produktivitu pro celý den a navíc si i zlepšit náladu? Budete sami překvapení, jak skvěle se začnete cítit – budete daleko více uvolnění a méně stresování.

Můžete jíst zdravěji 

You could eat healthier

Když ráno nestiháme, tak máme tendenci sníst první jídlo jaké uvidíme. Asi vás to nepřekvapí, ale nejedná se zrovna o ideální start vašeho dne. Jedna studie zjistila, že ti lidé, kteří si raději přispali a pak následně rychle něco snědli na cestě do práce, tak v průměru zkonzumovali denně až o 500 kalorii více a dvakrát méně zeleniny a ovoce.

Zlepší se vám nálada

You could improve your mood

Další studie zjistila, že ti lidé, kteří ráno dříve vstávají, tak jsou mnohem optimičtěji naladění než lidé, kteří si rádi přispí. Taktéž bylo zjištěno, že ranní ptáčata se cítí mnohem zdravěji a to je způsobeno především tím, že vstávají s východem slunce a to zase pozitivně působí na tělo.

Budete mít více času se o sebe postarat 

You could look more put together

Díky dřivějšímu rannímu vstávání se nebudete cítit jenom zdravěji, ale taktéž budete vypadat lépe. Jedna hodina navíc znamená, že ji můžete věnovat třeba na žehlení, úpravu nehtů nebo vlasů a celkově zlepšit svůj vzhled.

Můžete se vyhnout dopravě 

You could avoid the crowds

Tím, že se ráno zaseknete v koloně, tak můžete zničit svůj den ještě dříve než vůbec azčal. Místo toho vyjed’te o hodinu dříve a nejenom, že se vyhnete zácpě, ale taky budete mít mnohem větší pravděpodobnost, že najdete dobré parkovací místo.

Zdroj: http://www.rd.com/health/wellness/wake-up-hour-early/

Sdílejte tento článek!