Jak se zbavit bolesti hlavy přírodními způsoby

get rid of a headache

Všichni jsme někdy zažili ten pocit, kdy jsme si mysleli, že nám každou chvíli hlava praskne bolesti. Nejenomže jsou bolesti hlavy nepříjemné – což je docela logické – ale kvůli nim nejsme schopni zvládnout ani ten nejjednodušší úkol. Mezi běžné příčiny bolesti hlavy patří stres, napětí, úzkost, migrény, nedostatek spánku a dehydratace. Pokud jste zastánci“přírodní“ léčby, tak podívejte se na několik receptu, které vám můžou zmírnit bolest hlavy. 

Voda

drink water

Častou příčinou bolesti hlavy je dehydratace. A nejlepší způsob, jak se zbavit bolesti v tom případě, je vypít alespoň sklenici vody. A samozřejmě v průběhu celého dne pít vodu. Můžete taktéž zkusit sportovní nápoje, protože ty obsahují elektrolyty, které navíc uvolňují tělo. A především se vyhněte alkoholu a kávě, protože tyto nápoje vás jenom dehydratují.

Niacin (vitamín B3)

niacin

Potraviny bohaté v niacin jsou skvělým způsobem, jak se zbavit bolesti hlavy. Bolest my měla odeznít již pár minut po konzumaci niacinu. Tuto látku můžete najít v kuřecím mase, lososu, tuňáku, arašídách, ječmenu, bulguru, celozrné pšenici, listové zelenině a v dalších potravinách. Nicméně je důležité mít na paměti, že nadměrné množství niacinu může vést k jaterním problémům.

Mandle 

almonds-raw_625x350_51421213477

Mandle působí jako lék proti bolesti, protože obsahují salicin. Salicin je látka, která působí jako blokátor bolesti a používá se v různých tabletkách.

Máta

Zdraví-Výhody-of-Peppermint čaj

Máta obsahuje zklidňující vlastností, které vám můžou pomoci při bolestech hlavy. Můžete si udělat třeba mátový čaj a nebo vypít lžíčku mátového oleju.

Spěte v tmavé místnosti 

Take-rest-in-a-quiet-dark-room

Když trpíte bolestmi hlavy, tak světlo vám tuto bolest může ještě značně znásobit. Migrény (a bolesti hlavy) jsou většinou způsobné smyslovými podněty a světlo se řadí mezi takové příčiny. Tím, že okamžite zhasnete a zatahnete žaluzie, si můžete neskutečně ulevit od bolestí.

Meditace

meditation

At‘ uz věříte, že vám může meditace prospět nebo ne, jedno je jisté – čím dále tím více lidí považuje meditaci za skvělý způsob jak se uvolnit a vyčistit hlavu. Dokonce už i vědci začínají říkat, že meditace má skutečně velmi pozitivní vliv na naši psychiku a obecně celé tělo.

Zdroj: http://www.lifehack.org/385888/how-to-get-rid-of-a-headache-without-medicine

Sdílejte tento článek!