Temná tajemství miliardáře Georga Sorose

10

Miliardář George Soros je jednou nejkontroverznějších a nejmocnějších postav světa. Pro některé lidí je hrdina, naopak někteří ho vidí jako zločince, který by měl sedět za mřížemi. Soro je veřejným podporovatelém Hillary Clinton a dokonce vlastní hlasovací stroje v 16 amerických státech. Z uniklých e-mailů se taktéž se nedávno ukázalo, že do značné míry je zodpovědný za uprchlickou krizi v Evropě. Podívejme se původem mad’arskému miliardáři více na zoubek. 

Zlomil centrální banku Anglie 

1

16. srpna 1992 britská libra musela být stažená z Evropskího mechanizmu měnných kurzů (ERM). Více než 3.3 miliardy liber se prostě jednoduše vypařilo z vládní pokladny a to ještě více zhoršilo britskou recesi. Británie byla ponížena, libra byla neskutečně oslabená a životobytí mnoha lidí bylo zničení. Kdo za tím vším stál? George Soros.

V této době Soros pracoval jako měnový spekulant u Quantum Fund. Když viděl příležitost, že na této transakci může vydělat, tak se ničeho nebal a šel do toho. A začal shortovat libru. I když tato akce byla legální, často se považovala za velice nemorální. Sám Soro řekl, že v tento den vydělal 1 miliardu liber.

Když se dneska řekne v Británii Černá středa, tak všichni ví, co to znamená.

Ponořil Malajsii ještě do větší krize 

2

Pokud Černá středa byla něco jako rozvička, tak finále přišlo v roce 1997. Vláda padla a miliony lidí se ocitlo téměř na hraně chudoby. Co myslíte, kdo za tím stál?

Každá země cítila tuto krizi jinak. Například Malajská měna ztratila během této krize až 45% své hodnoty. Desítky miliard dolarů se jednoduše vypařily z vládní pokladny. Dokonce sám minister Malajsie nazval Sorose zločincem, který by měl skončit za mřížemi.

Zlomil centrální banku Thajska 

3

Thajsko bylo epicentrum Asijské krize. Právě z této země se krize dostala dále do zemí jako bylo Japonsko, Jižní Korea, Filipíny, Brazílie, Rusko a Indonésii, kde kvůli ní zemřelo více než 5 tisíc lidí. V tomto případě Soros udělal to stejné, jako v předchozích. V Thajsku byl ale nejúspěšnější, protože se mu povedlo snížit hodnotu měny až o 60%. Zatímco na této akci Soros neskutečně zbohatl, dalších více než milion lidí ztratilo práci.

Snažil se zničit ekonomiku Hong Kongu 

4

Soros měl za sebou velice úspěšné období a proto se rozhodl, že zkusí zaútočit na větší cíle jako byl Hong Kong a Čína. Pokud by mu to vyšlo, tak zřejmě by vyvolal světovou finanční krizi. Ve skutečnosti se jednalo o skutečnou válku mezi Sorosem a vládou. Soros byl tak agresivní, že ministru financí nezbylo nic jiného než Hong Kong zadlužit a s vypůjčenými penězi jít na burzu a pokusit se blokovat Sorose. Nutno podoknout, že mu to vyšlo, ale jak se říká, všechno má svou cenu. Celá vláda padla.

Zdroj: http://listverse.com/2016/10/21/10-dark-secrets-of-george-soros/

Sdílejte tento článek!