5 žen, které se objevily na seznamu nejhledanějších zločinců FBI

Když v tom, co děláte patříte mezi ty nejlepší, tak máte právo se trochu vychloubát. Jste jeden z nejlepších sportovců v České republice? To je docela dobré. Patříte mezi top spisovatelé světa? Tak to už je fantastické. Na druhou stranu, pokud jste obsadili nějakou vysokou příčku v seznamu FBI nejhledanějších zločinců, tak to, ehm, asi není něco, čím byste se chtěli na Facebooku chlubit. Od roku 1950 více než 500 lidí skončilo na tomto seznamu. Pojd’me se ovšem podívat na ženy, které se umístily v tomto žebříčku. 

Ruth Eisemann-Schier

Téměř po více než dvou dekádach od svého stvoření, Ruth Eisemann-Schier se stála první ženou, která se ocitla na seznamu nejhledanějších zločinců FBI. Co udělala? Ona a její přítel se rozhodli, že unesou mladou dívku jménem Barbara Mackle a žádali výkupné půl milionu dolarů. Ještě předtím ji ovšem pohřbili zaživa v rakvi. Naštěstí celá tato událost měla happy end a to díky tomu, že dvojice  udelala v rakvi díru a prostřednictvím trubky mohla Mackle v pohodě dýchat. O několik dní později byla úspěšně zachráněná. A co naše dvojice? Po třech měsících byli chyceni poslání do vězeni na 7 let.

Marie Dean Arrington 

V roce 1968 její veřejný obhájce nevyhrál soud a tím pádem nebyly děti Arrington propuštěny z vězení. O několik dní později se rohodla napochodovat do kanceláře právníka a zabít ho. Naštěstí pro něho, právník se právě nenacházel v kanceláři, ale bohužel jeho sekretářka ano. A to Arrington stačilo a tak ji unesla, několikrát střelila a přejela autem. V roce 1969 byla chycená, ale povedlo se ji utéct. Až v roce 1971 byla zase chycená policii a nakonec zemřela ve vězení.

Angela Yvonne Davis

Jeden z nejslavnějších případů v historii FBI byla právě Angela Yvonne Davis. V roce 1970 Davis byla aktivistkou a učitelkou na UCLA, když o několik dní později zbraně, které zakoupila byly použité při vraždě tří soudců. Jelikož právě Davis koupila zbraně, tak byla obviněna z těchto vražd. Davis se dala na útěk a mnoho lidí to považovalo za organizovaný hon na ní, kvůli její politickému přesvědčení. John Lennon a Yoko Ono dokonce napsali pisníčku na její obranu. Nakonec byla chycená a předvedená před soud, který ji zprostil všech obvinění.

Bernardine Rae Dohrn 

Stejně jako Davis, tak i Bernardine Rae Dohrn byla politickou aktivistkou. Ovšem taky byla domácím teroristou, která dokonce vedla jednu levicovou teroristickou skupinu Weather Underground, která měla na svědomí útok na Pentagon a na pár policejních stanic. V roce 1970 se Dohrn objevila na seznamu nejhledanějších zločinců FBI. Nicméně o tři roky později byly obvinění proti ní stažené, ale Dohrn se stále schovávala až do roku 1980. Poté, co si odseděla jeden rok ve vězení, tak úspěšně odstudovala práva.

Susan Edith Saxe a Katherine Ann Power

Susan Edith Saxe a Katherine Ann Power se objevily současně na seznamu nejhledanějších zločinců FBI poté, co společně vyloupily banku a zanechali za sebou mrtvého policistu. Oboum ženám se dařilo úspěšně schovávat. Saxe se schovávala více než 5 let, než jí policie konečně chytila. Na druhou stranu Power se dobrovolně vzdála úřadům poté, co trpěla dlouhou dobu špatným svědomím. Obě si odseděly 6 let ve vězení.

Zdroj: http://www.grunge.com/22603/10-women-ever-make-fbis-wanted-list/

Sdílejte tento článek!